Gabardin Kumaş

Likralı Gabardin kumaş alanlar. Ham gabardin alan. Gabardin çok özel bir örgü tipini tanımlar. Çünkü gabardin ile kumaş yapısı karakteristik örgüden dolayı diyagonal olarak ilerler. Gabardin kumaşlarda atkı ipliği önce bir çözgü ipliğinin altından geçirilir ve daha sonra diğer çözgü iplikleriyle dokunur. İkinci geçişte, bir sonraki atkı ipliği, çözgü ipliklerine aynı şekilde, yana ve yukarı doğru ofset olarak bağlanır. Bu dokuma türü, eğimli, daha kesin olarak diyagonal bir desene sahip bir kumaş oluşturur. Gabardin işlemek için kullanılan ipliğin tipine bağlı olarak kumaş farklı özelliklere sahip olabilir.

Gabardin – dayanıklı çok yönlü

Daha önce de belirtildiği gibi, gabardin kumaşları çok farklı olabilir. Bir yandan çok çeşitli malzemelerden yapılmış gabardin kumaşları satın alabilirsiniz. Diğer şeylerin yanı sıra, kumaşlar pamuktan yeni yünden, yünden, viskozdan sentetiklerden veya farklı malzemelerin karışımından yapılabilir. Elastan daha hoş bir işleme ve kullanım rahatlığı sağlar. Öte yandan, gabardin kumaşın işlenmesi çok farklı olabilir. Özellikle zarif kostümleri dikmek için uygun olan, metre tarafından çok ince dokunmuş gabardin var. Daha kalın gabardin kumaşlar, hızlı bir şekilde pantolon takımı yapmak için de kullanılabilir ve gerçekten ağır kalitedeki kumaşların, sportif ceketler ve kabanlar için çok uygun olduğu bilinmektedir. İşleme bağlı olarak, gabardin ile hemen hemen her giysi yapılabilir.

Gabardin nasıl işlenir?

Metre ile bir takım gabardin satın aldıysanız, kumaşı işlemenin zamanı gelmiştir. Pamuktan yapılan gabardin kumaşlar kesilmeden önce yıkanmalıdır, çünkü pamuklu kumaş nasıl işlendiğine veya bittiğine bağlı olarak çok fazla çekebilir. Seçtiğiniz kumaş saf yün gabardin ise buharlı ütü yapmalısınız . Ayrıca her bir gabardin kumaşın kesilmeden önce katlanması ve katlamanın ütülenmesi tavsiye edilir. Ancak kat yeri ütülenemiyorsa bu noktada kumaşı doğrudan kesmemeli, pürüzsüz bir yüzey seçmelisiniz.

Gabardin kumaşın bakımı

Gabardin kumaşlarda lif tipine dikkat etmek önemlidir. Örneğin, pamuklu ve birçok karışık kumaş, hassas programda 40 dereceye kadar yıkanabilir. Yün gabardin bazen 60 derecede bile yıkanabilir. Gabardinden yapılan kabanlar, takımlar veya blazerler ise yıkandığında hızla şeklini kaybedebilir ve bu nedenle kuru temizleme yapılmalıdır.

Gabardin kumaş çok yönlüdür

Metrekare gabardin ile ilgileniyorsanız, size güzel bir kumaş yelpazesi ile hizmet verebiliriz. Bu kategoride sizlere farklı malzeme kompozisyonlarında kumaşlar sunuyoruz. Bizimle yeni yün karışımları, polyester gabardinler veya viskon streç gabardinler bulacaksınız. Ayrıca, göz alıcı giysilere uygun şık ve zarif ince veya parlak renk seçenekleriniz var. Arzulanan hiçbir şey bırakmıyoruz. İnce bir gabardin kumaştan zarif bir gece elbisesi ya da belki daha sağlam bir pantolon takım elbise dikmek isteyip istemediğiniz önemli değil. Gabardin kumaşlarımızda sınır yoktur.

Bir yanıt yazın