Jarse Astar Kumaş Denye Astar Kumaş Polyester Astar Kumaş

Kumaş alan. 170 tel astar kumaş,190 tel astar kumaş,70 denye astar kumaş,50 denye astar kumaş,jarse astar kumaş,50 denye jarse astar kumaş,70 denye jarse astar kumaş, toptan denye astar kumaş. Tekstil ürünleri, astar gibi terbiye malzemeleri kullanılarak bitirilebilir. Kanuna görünmeyen bu malzemeler içsel olarak tanımlanmaktadır. Kumaş alanlar. Kaliteyi ve ekonomik değeri artırmak amacıyla giysileri tamamlama, giyilebilirliğini artırma, daha sıcak tutma veya dikiş yerlerini kapatma işlevine sahiptirler. Ayrıca şilteleri kanepeleri  ve her türlü mobilyayı (örneğin  araba koltukları  ve  sandalyeleri )  kaplamak için  iç astar olarak da kullanılabilirler.

170 tel astar kumaş. Astar zenginliğin yaşam kalitesiyle örtüştüğü zamanlarda, zengin sınıfların özel bir ayrıcalığı olarak doğdu. Milattan yaklaşık üç bin yıl önce, sadece üst sınıflar iki kat daha fazla ipeği karşılayabiliyordu. Daha sonra yoksulluğa gerçek bir bedensel rahatsızlık hissi vermek istediğinde, kendisine ve erkek kardeşine, cilt üzerinde neredeyse aşındırıcı bir teması olan tek bir kumaştan yapılmış kaba giysiler empoze etti.

190 TEL ASTAR

Zamanla astar daha yüksek bir rol üstlenmeye başladı ve kendisini basit bir tunikten iç mekan için gerçek bir astara dönüştürdü. Bu nedenle, ciltle teması artırabilecek ve tuniği daha rahat hale getirebilecek astar gibi yumuşak ve hoş bir kumaş kullanma ihtiyacı. 19. yüzyılın başlarında giyim kumaşları ile astar kumaşları arasındaki belirsiz sınır netleştirildi. 190 tel astar kumaş O zamana kadar kapak sadece işlevsel değil aynı zamanda estetikti. On dokuzuncu yüzyıl modanın büyük yüzyılı, astarı ön plana çıkarıyor öyle ki ağır örgü hırka bile titizlikle şifonla astarlanıyor. Daha sonra zenginler için ipek ve saten gibi bir zamanlar kullanılan astar kumaşları pamuk ve suni elyaflar (polyester, poliamid, asetat)  gibi daha ucuz kumaşlarla değiştirildi. Amaç, orta-düşük sosyal sınıfların bile her mevsime uygun rahat kıyafetler giymesini sağlamaktı.

170 TEL ASTAR

Astar hem giysinin giyilebilirliği hem de görünümü açısından takım elbiselerin, özellikle erkek takım elbiselerinin imalatında her zaman büyük önem arz etmiştir. Yıllar geçtikçe, esas olarak doğal ve suni elyaflardan kanepeler  sandalyeler  ve  şilteler için kullanılan  döşemelik kumaş ailesinin bir parçası oldu.

Astarın BİLEŞİMİ  – Astarlar, asetat, viskon kupro gibi suni tipteki ve polyester ve poliamid gibi sentetik hemen hemen tüm elyaflardan yapılabilir. Bununla birlikte, pamuk pamukla karıştırılmış polyester (özellikle ceplerin ve kemerin astarlarında kullanılır) ve yün veya yün karışımlarının düz veya kamgarn versiyonundan da yapılabilirler. 190 tel astar kumaş Seçim, astarın gerçekleştirmesi gereken işlev temelinde belirlenir. Genellikle kaygan malzemeler kullanılır, kaygan olmayanlar sadece vücut için seçilir, kollarda asla tercih edilmez. Klasik opak ve kaygan kılıflar esas olarak suni liflerden yapılır. Daha iyi tutuş özellikleri, pürüzsüzlük, görünüm ve rahatlık sundukları için sürekli lifler veya çapak şeklinde.  Yapay lifler de yaygın olarak kullanılmaktadır.

DENYE ASTAR KUMAŞ

170 tel astar kumaş. Astarın SONLANDIRILMASI. Çoğu durumda astarlar hem estetik hem de işlevsel olarak kalitelerini artırmak amacıyla çeşitli kumaşların tabi tutulduğu işlemler gibi terbiye işlemlerine tabi tutulur. En çok kullanılan soylulaştırma boyamadır. Bu genellikle tek renkli astarlarda olduğu gibi parçada meydana gelir ancak Jakarlı veya yanardöner motifler veya baskılı astarlar elde etmek için ipliği boyalı astarlar da vardır.

190 tel astar 170 tel astar 190 tel astar kumaş 170 tel astar kumaş saten astar kumaş

 Bir astarın rengi, ana kumaşın renklerine ve giysi üzerinde elde etmek istediğiniz etkiye göre seçilmelidir. Düz renk astarlarda, kaplanan kumaşın aynı renk tonunun kullanılması tercih edilirken, efektli bir sonuç elde etmek istiyorsanız, iç kısmı ve daha azını ortaya çıkarabilecek kontrast renkler veya özel baskılar kullanılması tavsiye edilir. Giyilecek giysinin bir parçası olarak kabul edilir. Diğer iyileştirmeler daha çok astarların işlevsel yönüyle, elle ilgili olarak ve leke tutmaz, kırışmaz, antibakteriyel vb. özelliklerle bağlantılı olacaktır.

Bir yanıt yazın