Seri Sonu Gabardin Kumaş Alan Likralı Gabardin Kumaş

Gabardin tam olarak nedir?

Gabardin kumaş yoğun bir çözgü ayarına sahip çapraz bir dokuma tarafından oluşturulan kamgarn bir kumaştır. Kumaşın gövde sırtı dikkat çekicidir. Bu açıkça telaffuz edilir ve çoğunlukla çok diktir. Gövde sırtı da özellikle genişse, kumaşa kamçı da denir. Gabardin yapmak için saf yün, pamuk, sentetik elyaf veya karışık yünden yapılmış kamgarn iplikler kullanılır.

Likralı gabardin kumaş satın alanlar.  Kamgarn ipliğin kendisi, son derece pürüzsüz bir yüzeye sahip eğrilmiş bir ipliktir. Bu, hammaddelerin işlenmeden önce taranması nedeniyle oluşur. Ek olarak, gabardinin çözgü ve atkı iplikleri genellikle farklı renklendirilir, böylece kumaşın ön ve arkası farklı bir gölgeye sahip olur.

Gabardin özellikleri

Malzemenin kalitesi büyük ölçüde değişebileceğinden, özellikleri de değişir. Ancak yoğun çözgü ipliklerinden dolayı gabardin güçlü ve dayanıklıdır. Kumaş genellikle daha da dayanıklıdır, bu da onu daha da dayanıklı hale getirir. Aksi takdirde malzeme çok ince, kaba veya aşırı ağır olabilir. Modern gabardin ayrıca, kumaşın kullanım konforunu artıran bir miktar elastan içerir.

Gabardin kullanımı

Gabardin, paltolar, takım elbiseler, elbiseler ve spor pantolonlar için popüler bir malzemedir. Ancak gabardin, metre tarafından sayısız varyasyonda da mevcuttur. İnce kumaş zarif tekstiller için uygundur, kalın kumaş ise daha çok sportif bir kilit için uygundur.

Bakım talimatları

Gabardin bakımı öncelikle kullanılan liflere bağlıdır. Pamuklu, sentetik ve karışımlı kumaşlar 40 °C’ye kadar hassas programda yıkanabilir. Ancak mont, takım elbise ve takım elbise gibi şık giysiler her zaman kuru temizlemeye tabi tutulmalıdır. Çünkü bu değerli parçalar su ile temas ettiğinde şeklini kaybedebilir ve bundan kaçınılmalıdır. Gabardin saf yünden yapılmışsa, makine de tabudur. Bu durumda, her zaman kuru temizleme kullanın.

Kırpma İpuçları

Genel olarak, gabardin kesmek oldukça kolaydır. Ancak başlamadan önce kumaşı tamamen yaymalı ve serilmiş olabilecek kırışıklıkları ütülemelisiniz. Saf yünden yapılan gabardin için bunun için buharlı ütü kullanmalısınız. Ayrıca, kumaş biraz büzülebileceğinden, işlemeden önce pamuklu gabardin yıkamanızı öneririz.

Dikiş İpuçları

Gabardin dikmek için 70 veya 80 ebadındaki normal iğneler ve piyasada bulunan polyester iplik yeterlidir. Çok sıkı dokunmuş mikrofiber malzeme için yalnızca 70 mikroteks iğne kullanmanızı öneririz. Optimum dikiş uzunluğu kumaşın kalitesine bağlıdır.

Gabardin Kumaş kışlık Mi,Gabardin kumaş yazlık Mi,Gabardin Kumaş Toptan,Gabardin Kumaş Metre fiyatı,Gabardin Kumaş fiyatları,Gabardin Kumaş Çeşitleri,Gabardin kumaş Nedir,Gabardin kumaş Nasıl bir kumaştır,

Gabardin ne kadar büyük ve güçlü olursa, dikişler o kadar uzun olur. İnce bir kumaş için 2 mm dikiş uzunluğu yeterlidir, kalın gabardin için ise 3 mm uzunluğa kadar dikiş dikmelisiniz.

Bir yanıt yazın